Warszawa – Stadion Narodowy

Wielu turystów odwiedzających Polskę przyjeżdża do Warszawy, żeby podziwiać jej zabytki, ale fani piłki nożnej na pewno nie ominą takiego obiektu jakim jest PGE Stadion Narodowy. Tym bardziej, że położony jest niedaleko Starego Miasta i można podziwiać jego piękno z Warszawskiej Starówki. Obiekt ten został wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Budowę zakończono w listopadzie 2011 roku na kanwie byłego Stadionu Dziesięciolecia. Na Mistrzostwach Europy rozegrano tutaj trzy mecze. Jest to najnowocześniejsza wielofunkcyjna arena w Europie. W ciągu roku odwiedza go około milion osób. Bez wątpienia jest największym taki obiektem w Polsce. Trybuny pomieszczą 58 tysięcy ludzi na ośmiu kondygnacjach, z czego 111 miejsc przeznaczonych jest dla osób niepełnosprawnych. Goście mają do wyboru 62 loże VIP. Ogromnym udogodnieniem jest również parking na dwóch poziomach mogący pomieścić około 1700 samochodów. Stadion Narodowy od jakiegoś czasu stał się wizytówką Polski. Odbywają się tutaj nie tylko mecze piłki nożnej, ale również inne imprezy, jak koncerty, spotkania społeczne i biznesowe, targi książki, pikniki naukowe. Na oficjalnej stronie PGE Narodowy możemy sprawdzić aktualne wydarzenia, są też podane dane kontaktowe, jeżeli potrzebujemy o coś zapytać oraz wskazówki dojazdu. Ciągle wiele osób jest chętnych, żeby zwiedzić stadion lub uczestniczyć w jakimś wydarzeniu, które się na nim odbywa. Szczególnie, że są to najczęściej wydarzenia bardzo popularne. Można powiedzieć, że Stadion Narodowy nigdy nie stoi pusty. Nawet teraz zimą została wykorzystana przestrzeń dla stworzenia lodowiska i wielu imprez przedświątecznych. Można sobie również zafundować tematyczną wycieczkę z przewodnikiem, która na pewno pogłębi naszą wiedze o piłce nożnej.

 PGE Stadion Narodowy- kawałek historii.

 Stadion Narodowy powstał w miejscu słynnego Jarmarku Europa, gdzie do roku 1983 funkcjonował Stadion Dziesięciolecia. Wielu pewnie pamięta jeszcze czasy, kiedy na Jarmark Europa trzeba było koniecznie pojechać, bo tam było wszystko od urządzeń gospodarstwa domowego, po ubrania i jedzenie. Przewijało się tam również mnóstwo obcokrajowców, takich jak Rosjanie, Wietnamczycy, Ukraińcy i oczywiście Polacy. W październiku 2008 roku Stadion Dziesięciolecia zakończył swoją handlową działalność i rozpoczęło się burzenie, wywożenie i budowanie. Do pracy przystąpiło około 100 jednostek specjalnych i transportowych. Wszystko po to, żeby zdążyć przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Prace trwały nieprzerwanie od 2008 roku do 2011. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 29 stycznia 2012 roku. Od godziny piętnastej do dwudziestej około sześćdziesiąt tysięcy widzów świętowało wspólny sukces ukończenia stadionu i oddania go do użytku. Na scenie występowały znane polskie zespoły, a całość zakończyła się pokazem sztucznych ogni o godzinie 20.00. Dokładnie miesiąc później odbył się tam inauguracyjny mecz towarzyski, w którym Polska zremisowała z Portugalią.

Podsumowanie

 Niewątpliwie PGE Narodowy obecnie stał się jednym z najlepiej rozpoznawanych w Polsce obiektów. Wielu fanów piłki nożnej i nie tylko marzy, żeby obejrzeć tam mecz. To na pewno miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli planuje się wycieczkę do Warszawy. Warto również śledzić oficjalną stronę obiektu, dzięki czemu dowiemy się o aktualnie odbywających się imprezach i planach na najbliższą przyszłość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *