Koszulki z filtrem UV

Koszulki z filtrem UV

By Jan Zakrzewski14 stycznia 2020

Nie trzeba przekonywać o tym, że ubrania w życiu każdego człowieka pełnią ważną rolę. Wyrażają naszą osobowość, dzięki nim dużo można wyczytać o naszym podejściu do życia. Projektanci mody mają pełne ręce roboty. Przecież trzeba stworzyć ubrania dla każdego, a wymagania są bardzo różne. Niektórzy nie wyobrażają sobie codziennego obowiązku noszenia garnituru i krawata, więc wybierają styl luźny, gdzie królują koszulki i dżinsy albo jeszcze lepiej bojówki. Inni z kolei wolą bardziej oficjalny styl i nie stronią od ubierania się bardziej elegancko. Coraz częściej zwraca się nie tylko uwagę na krój i wygląd ubrań, ale również na dodatkowe cechy, jakie może posiadać. Tak właśnie jest z koszulkami UV. O co w tym właściwie chodzi?

Ubrania UV, co dają?

W letnie, słoneczne dni wolimy zakładać ubrania, które są przewiewne, pozwalają naszej skórze oddychać, a jeśli jeszcze do tego ładnie wyglądają, to chętnie je kupujemy. W obecnych czasach warto wziąć jeszcze jedną zmienną pod uwagę, czy będą nas chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Badania pokazują, że standardowe letnie ubrania tylko w kilkunastu-kilkudziesięciu procentach zapewnią nam ochronę przed szkodliwym wpływem słońca na naszą skórę. Z tego powodu naukowcy opracowali metodę tworzenia specjalnych ubrań, która została potwierdzona naukowo. Do tkanin, z jakich tworzone są ubrania UV dodano dwutlenek tytanu, a włókna uplecione są bardzo gęsto. Promienie UV dzięki temu są odbijane i nie mają szans przedostać się w głąb skóry. Dzięki temu osłonięta część ciała nie musi być dodatkowo smarowana kremem z filtrem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które uprawiają wszelkiego rodzaju sporty outdoorowe, lubią górskie wędrówki, jazdę na rowerze, czy po prostu spacery wzdłuż morza. Daje to ogromny komfort, ponieważ nie musimy co dwie godziny pamiętać o nakładaniu kolejnej warstwy preparatu z filtrem, co w niektórych okolicznościach może być kłopotliwe. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem jest posiadanie koszulek UV. Oczywiście są również dostępne spodnie, spodenki, sukienki, klapki, stroje kąpielowe, czapki na głowę, kapelusze. Ważną informacją jest fakt, że ubrania UV są szybkoschnące, łatwo utrzymać je w czystości, a czas użytkowania nie wpływa na ich skuteczność. Oczywiście wszystko to dostępne jest w równej kolorystyce, rozmiarach, fasonach, więc na pewno nawet najbardziej wybredni konsumenci i fani nowinek modowych znajdą coś dla siebie. Natomiast Ci bardziej oszczędni mogą spokojnie korzystać z nich kilka sezonów, bez ryzyka że stracą swoje właściwości. Jak widać ubrania obecnie zaczynają spełniać coraz więcej funkcji. Jednak świadomość, że promienie słoneczne mogą doprowadzić nie tylko do poparzeń skóry, ale również do poważnych chorób, w tym nowotworu, jakim jest czerniak, na pewno sprawi, że będziemy bardziej ostrożni w korzystaniu ze słońca oraz bardziej uważni w dobieraniu środków ochrony przed ich szkodliwym wpływem.

Podsumowanie.

Ubrania UV na dobre powinny zagościć w szafie każdego, dla kogo ważne jest dbanie o zdrowie i przykłada uwagę do profilaktyki i wszelkich środków zapobiegawczych. Koszulki UV, spodnie, sukienki, czy stroje kąpielowe idealnie chronią przed promieniami UV i zapewniają komfort i swobodę przebywania na słońcu, bez strachu, że narażamy się na poważne konsekwencje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *